Procedura zapisu dziecka do żłobka

Jak zapisać dziecko do żłobka?

Taka procedura nie jest do końca jasno określona ogólnie dla wszystkich żłobków. Dlatego też lepiej zadzwonić lub sprawdzić na stronie internetowej danego żłobka jak ona wygląda dokładnie. Jeśli żłobek jest państwowy często takie informacje można znaleźć na stronie internetowej gminy, urzędu miasta, czy też dzielnicy. Często proces rekrutacji zaczyna się od złożenia wniosku przez Internet.

Czy można zapisać dziecko do żłobka przez Internet?

Niektóre żłobki dają taką możliwość. Natomiast i tak po dostaniu się dziecka do wybranego żłobka należy się udać z wypełnionym wniosem do placówki. Dokładniej moża powiedzieć, że proces zapisu odbywa się w następujący sposoby.

  1. Po wybraniu określone żłobka (lub kilku) i sprawdzeniu kiedy dokłanie będzie odbywać się rekrutacja musisz dowiedzieć się jeszcze w każdym z nich czy rekrutucja w jakimś stopniu odbywa się przez Internet.
  2. Jeśli rekrutacja nie odbywa się przez Internet musisz odwiedzić żłobek i wypełnić wniosek o przyjęcie dziecka.
    Jeśli rekrutacja odbywa się przez Internet odwiedź stronę internetową żłobka (lub urzędu gminy, miasta) i wypełnij wiosek online. Pozostaj Ci czekać i sprawdzać status wniosku, czy Twoje dziecko się dostało do wybranego żłobka publicznego.
  3. Jeśli Twoje dziecko dostało się do żłobka odstaniesz informację do kiedy musisz potwierdzić decyzję (bo być może chcesza aby jednak dziecko chodziło do innego). Dostaniesz również inforację jakie dokumenty musisz dostarczyć do żłobka.